728 533 729 biuro@ecoventi.pl

Rekuperatory

 

System dystrybucji powietrza PE-FLEX

rekuperacja

PE-FLEX to system sztywnych i zarazem elastycznych przewodów wentylacyjnych wysokiej jakości wykonanych w 100% z nowoczesnego tworzywa PE.

 

Dzięki niewielkiej średnicy (50 i 75 mm) możliwe jest ich całkowite ukrycie w stropach monolitycznych, wylewkach, tynkach zabudowie szkieletowej lub w bruzdach ściennych. Wszystkie elementy systemu wykonane są w całości w Polsce. Produkowane są z wysokiej jakości tworzywa PE odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Zaprojektowane zostały wyłącznie z myślą o transporcie powietrza: są higieniczne (posiadają atest higieniczny PZH) oraz najwyższą klasę szczelności: klasę D.

Materiał przebadany jest toksykologicznie, nie wydziela zapachu, nie jest szkodliwy dla zdrowia. Przewody wentylacyjne PE-FLEX posiadają wewnętrzną gładką powierzchnię o właściwościach antystatycznych i antybakteryjnych.

 

GWC – Glikolowy Wymiennik Ciepła

CF 350 i CF 550

Glikolowy Wymiennik Ciepła to urządzenie umieszczane między czerpnią powietrza, a centralą wenty­lacyjną. Jego zadaniem jest przekazywanie ciepła lub chłodu (w zależności od trybu pracy – letni lub zimowy) pochodzącego z gruntu, do powietrza wentylacyjnego. Zimą pełni funkcję zabezpieczenia antyzamrożeniowego poprzez wstępne podgrzanie powietrza zewnętrznego, latem służy do komfortowego chłodzenia.

cxcc

Do zastosowania w systemach wentylacji nawiewno-wywiewnej wyposażonych w rekuperatory AERIS 350, 450 oraz 550 LUXE w wersjach VV i ERV. Moduł GWC zasilany jest roztworem wodnym glikolu, który stanowi medium transportujące energię cieplną. Wymiana ciepła następuje na wymienniku ciepła umieszczonym w obudowie zintegrowanej z obudową rekuperatora.

Praca GWC regulowana jest automa­tycznie przez system sterujący rekuperatora i zależy od temperatury zewnętrznej oraz od temperatury komfortu ustawionej przez użytkownika na sterowniku.

 

CECHY:

-jeszcze większy komfort klimatyczny w rekuperowanych pomieszczeniach

-optymalna ochrona antyzamrożeniowa dla całego systemu rekuperacji

-jeszcze większa oszczędność energii: wstępne podgrzanie powietrza zimą i schładzanie powietrza latem

-wyjątkowo prosty montaż wymiennika

-łatwe czyszczenie i wymiana filtra (filtr identyczny jak w rekuperatorze AERIS)

 

GWC pracuje (uruchamiana jest pompa obiegowa glikolu), gdy:

temperatura zewnętrzna Tzew < 7°C (ustaw. fabryczne rekuperatora) oraz

temperatura zewnętrzna Tzew > 23°C (ustaw. fabryczne rekuperatora)

Do urządzenia GWC dedykowana jest specjalna podstawa dostosowana do podłączenia GWC i rekuperatora AERIS.